Sanayinin hızlı bir şekilde geliştiği ülkemizde elektrik enerjisine olan ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır. Abone sayısında ve enerji tüketiminde hızlı artış beraberinde daha hassas elektrik sayaçlarına olan ihtiyacı gündeme getirmiştir.

Enerji savaşlarının ve sıkıntısının yaşandığı çağımızda tüketiciler enerjiye daha fazla ücret ödemek istememekte, enerji dağıtım şirketleri ise dağıttıkları enerjiyi doğru ölçerek tam karşılığını tüketiciden tahsil etmek istemektedir. Bu durum enerji ölçümünde kullanılan elektrik sayaçlarının daha kaliteli ve hassas üretilmesini gündeme getirmektedir.

Elektrik laboratuvarımızda; elektromekanik ve elektronik sayaçlarla ilgili standartlara göre yapılması gereken tüm elektriksel güvenlik testleri ve tarifeli sisteme uygun sayaçların zaman anahtarı deneyi yapılabilmektedir.

Doğruluk sınıfı 0,2 / 0,5 / 1 / 2 /3 / A / B / C olan elektrik sayaçları kapsamımız içerisinde yer almaktadır. Ayrıca firmalar laboratuvar bünyemizde ürünlerine arge çalışması da yapabilmektedir.

Elektriksel Güvenlik Testleri Nasıl Yapılır?

Günlük hayatımızda kullandığımız birçok alet artık elektrik enerjisi ile çalışmakta. Ve bu cihazların içerisinde son kullanıcı, yani tüketiciler için tehlike oluşturacak akım ve gerilimler ile çalışan cihazlarda bulunmakta. İşte bu tür aletlerin insanlar açısından güvenliğini sağlama amacıyla elektriksel güvenlik testleri yapılarak gerekli önlemler alınması ve daha ürün piyasa çıkmadan bu tehlikelerin minimize edilmesi gerekmektedir. Bu sebeple Eldaş bünyesinde, alanında uzman personel tarafından gerçekleştirilen elektriksel güvenlik testleri ilgili standardın belirlediği seviye ve güçlerde gerçekleştirilir. Bu testlerden bazıları ise şöyle sıralanabilir;

line-height: 1.42857;">- Topraklama Direnci Testi

Küresel ısınma sonucu elektrik enerjisinin üretildiği doğal kaynaklar günden güne azalmaktadır. Bu durum elektrik enerjisi fiyatlarını olumsuz yönde etkilemekle ve dünya genelinde insanlar elektrik enerjisine daha fazla para ödemektedir.

- Kaçak Akım Testi

- İzolasyon Direnci Testi

Diğer hizmetlerimizden EMC Testi için de kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.