Radyo Frekans (RF) dalgaları ile çalışmakta olan cihazların normal kullanımda çalışma frekanslarını, çıkış güçlerini ve zararlı yayınlarını tespit ederek bulundukları ortamda herhangi bir girişime neden olup olmadıklarını belirlemek amacıyla EMI (Elektromanyetik Girişim) deneyleri yapılır.

Ürünlerin piyasaya CE işaretli arz edilebilmesi için R&TTE (Radyo-Telekomünikasyon Terminal Ekipmanları) direktifi kapsamında bulunan cihazların, ilgili standardlarında belirtilen EMI test şartlarını sağlaması gerekir.

R&TTE direktifi; telsiz ve telekomünikasyon ekipmanlarının hangi kriterler ile üretilmesi gerektiğini, üretici sorumluluklarının neler olduğunu kapsar.

R&TTE direktifi; cep telefonları, uydu alıcıları, sabit ve direkt telefonlar, ADSL modem ve tüm data modemleri, bluetooths, baz istasyonları, radyo-linkler, radyo ve TV vericileri gibi telsiz ve telekomünikasyon ekipmanlarının tamamını kapsar.

EMI Laboratuvarımızda; 1999/5/EC nolu R&TTE direktifinin istemiş olduğu şartlarda testler yapılmaktadır. Aşağıda uyguladığımız bazı standardları ve deneyleri görebilirsiniz.

Diğer hizmetlerimizden IP Testi için de kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.