Background Image
ELDAŞ DENEY VE KALİBRASYON MERKEZİ

Kurumsal

 • Eldaş Deney ve Kalibrasyon Merkezi; sektörlerin ihtiyaç duydukları deney alanında kurulmuş ve 2004 yılının başlarından itibaren; müşterilerine alanlarında uzman personeli ile hizmet vermeye başlamıştır. Firmaların bu zamana kadar yurtdışına deney için yatırdıkları finansmanların Türkiye içinde kalması için altyapısının en iyi şekilde kurarak teknik ve bilgi anlamında şu anda Türkiye’ nin önde gelen test ve kalibrasyon merkezlerinden biri olmaya devam etmektedir.

  Müşterilerine her zaman en kaliteli, en hızlı ve en hesaplı hizmeti vermeye ilke edinmiş Eldaş; sektörün sorunlarını dinleyerek alt yapısını her zaman güncel tutmaya çalışmıştır. Bu anlamda Eldaş laboratuvarları şu anda tek iki EMC odası bulunan laboratuvardır.

  2005 yılında akreditasyon işlemlerini tamamlayan Eldaş yine Türkiye’ de bu alanda TÜRKAK’ tan ilk akreditasyonu alan tek test merkezi olma ünvanını korumaktadır. 2008 yılında ise Kalibrasyon Laboratuvarı akreditasyon işlemlerini tamamlayarak akreditasyon belgesini almıştır.

  Eldaş şu anda sektör de faaliyet gösteren bir çok onaylanmış kuruluşun taşeron laboratuvarı olmakla beraber Türkiye’nin yedi bölgesinde faaliyetlerine devam etmektedir. Deney Laboratuvarımızın ürettiği birçok rapor Dünyanın birçok ülkelerinde faaliyet gösteren kurum ve onaylanmış kuruluş tarafından kabul görmüş ve görmeye devam etmektedir

  Eldaş yine sanayicilerimize sunduğu ekonomik fiyat ve kısa süreli test bitirme avantajları ile sanayicilerimizin, CE Uluslararası Tip Onayı, v.s. gibi onaylar için yurt dışından alacakları hizmetleri kendi tesislerinde akreditasyon güvencesi ile daha kaliteli bir şekilde sunmaktadır.

  Üreticilere rahat bir test ortamı sunmak için ilgili laboratuvarı kiralayarak Ar-Ge maksatlı çalışmalarını da kendi tesislerimizde sunmaktayız. Ayrıca Deney Laboratuvarımız Taşeron Laboratuvarıdır, bu maksatla tüm elektronik elektrik sayaç üreticilerine rahat, ekonomik ve hızlı hizmet sunarak Tip Onay Testlerini, Belgeleri için gerekli olan tüm deneyleri kendi tesislerinde yapma kabiliyetine sahip bir kuruluştur.

  Eldaş faaliyetleri açısından yine üreticilere; Gaz Yakan Cihazlar, EMC, LVD, MID, MDD, Makine ve Asansör direktiflerinin ön gördüğü deneyleri yapmaya devam etmektedir. Hafif Sanayi Cihazları, Laboratuvar Cihazları, Elektrikli Ev Aletleri, Tıbbi Cihazlar, Endüstriyel Cihazlar, Armatör ve led aydınlatma cihazları, Bilgi Teknolojisi Cihazları, EMC Deneyleri, LVD Deneyleri, Ölçü Aletleri Tip Onay Deneyleri ve Kalibrasyon alanlarında tek merkeziniz Eldaş uzman personeli ile gerekli testleri en doğru, en hızlı ve en ekonomik şekilde gerçekleştirmeye bundan sonraki süreçte de devam edecektir.